Kazısız Sürme(Relining)

Sürme(Relining) sızdırmaz bir 'boru içine' boru sistemi yaratır ki hem yapısal hem de hidrolik olarak yeni bir hat gibidir. Metodun en önemli avantajı; eski hattın çok hızlı ve kolay biçimde yeni hat kalitesinde değiştirilmesidir. 

Sürme(relining) işlemi mecut eski hat içine yeni boruların iterek veya çekerek sürülmesi ve kalan boşluğun basınca dayanıklı derz ile doldurulmasıyla gerçekleşir. Derz ile boru hat içine sabitlenir ve yük alınmış olur. Özellike boru rehabilisatyonunda, hafifliği, korozyon dayanımı ve kalitesiyle HOBAS Relining boruları tercih edilirler. Kısaca, 'sürme boruları her bakımdan yeni kadar iyidir' !

HOBAS NC(Dairesel olmayan) Hat® - Özel Sürme(Relining) Kesitleri

HOBAS NC Hatları dairesel olmayan -genellikle kanalizasyon-hatların yenilenmesinde kullanılmakta ve elyaf sarma metotduyla camelyaf takviyeli polyester (CTP) den üretilmektedir. Bu üretim eski hatla aynı kesite sahip olabileceği gibi, gereken yeni özelliklere/ihtiyaca göre istenen farklı bir şekilde de yapılabilir.  

HOBAS NC Hatların üretimi, bilgisayar kontrollü olarak  yapılır ve değişik boru şekilleri  ve et kalınlıkları gereken yük kapasitesi vb dikkate alınarak  yapılır.

Sürme işlem ise aynı dairesel hatlardaki gibidir.